Følg os på

Partnere

  • www.artofdance.nl
  • www.udc.nl
  • www.id-t.com
  • www.b2s.nl

Tur information

Defqon1 Extended

  • Sted Biddinghuizen
  • Land Holland
  • Event Website Åbn siden
  • Dato 24-06-2011 - 26-06-2011
  • Aldersgrænse 18
  • Musikgenrer Hardstyle, Hardcore, Jump, Early, Classics, Hard Trance

Defqon.1 2011 Extended - Camp Hardstylers

Som noget nyt vil der blive tilbudt en tur til Defqon.1 2011 hvor vi kører fra Danmark fredag tidlig morgen. Vi ankommer til Biddinghuizen fredag aften og bliver budt velkommen til Camp Hardstylers. Fredag aften vil der være fest for alle camping gæster, med et special udvalg af store DJ's. 
Lørdag formiddag starter festen op til Defqon.1, og man fester hele dagen til solen går ned og fyrværkeriet står over Biddinghuizen. Kl. 23:00 slutter Defqon.1 for alle almindelige gæster, men festen fortsætter i hårdt tempo til kl. 04:00 om morgenen, hvor camping gæster og Camp Hardstylers gæster vil feste videre på fulde skrald til den eksklusive afterparty, med super fede Dj's.
Søndag formiddag efter nogle timers søvn pakker man sammen også turen går tilbage mod Danmark.
NB. Der vil kun være et få antal af disse billetter.

Køb Defqon.1 2011 camping billetter til Defqon.1

Köp Defqon 1 2011 camping biljetter til Defqon.1

Rejseinformation

Fest Film

Kommentar

Lineup

Red (Hosted by Ruffian)
- Noisecontrollers
- Technoboy
- Headhunterz & Wildstylez
- Zatox
- Digital Age Showcase by Wildstylez (live)
- The Prophet
- B-Front
- Kutski
- Boiweapon vs. Toneshifterz
- Stana

Blue (Hosted by: MC Villain / MC Renegade / MC DV8)
- Titan
- Psyko Punkz
- Luna & Crypsis
- Alphaverb
- Josh & Wesz
- The Pitcher
- Ran-D & Adaro
- Waverider
- Deepack
- Alpha Twins

 

Purple (Hosted by: MC Shizzler)
- Jack of Sound
- Wasted Penguinz
- The Machine
- Chris One
- E-Force
- Sound Freakerz
- Kevin Kaos
- Kodex
- Stubeck
- Lucky Spellbound
- winnaar contest Digital Age

 

Ultra Violet (Hosted by: MC Renegade)
- Coone
- A-Lusion
- Second Identity (live)
- Flarup & Activator
- Scope DJ
- Isaac
- Bass Modulators
- Dutch Master
- Brennan Heart
- Headhunterz
- Slim Shore (live)

 

Orange ( Hosted by: MC V)
- Organ Donors
- Kamui
- BRK3
- Louk
- Marcel Woods
- Ronald van Gelderen
- Alex Kidd
- Wragg & Logg:one

Magenta (Hosted by: Dart)
- Akkachar
- Niccon
- Thrasher
- Eye D & Hidden
- High Rankin
- Gomes
- Henzel & Disco Nova
- 16BIT
- The Bobby 6 killers

 

Brown (Hosted by: MC Vegas)
- Sjoeke
- Royal S
- Dr. Rude
- Q-IC
- Demoniak (LIVE)
- Ronald V
- Binum
- Playboyz
- Fenix

 

Green (Hosted by: Alee)
- Kammy
- Sandy Warez
- Robert Natus
- Submerge
- Marco Remus
- Tommy Four Seven
- July Ukie
- Day-Már
- David Christoph

 

Black (Hosted by: Ruffian / Renegade)
- Kasparov
- The Playah (live)
- Amnesys
- Outblast vs. Angerfist
- Promo vs. Evil Activities
- Negative A
- The Viper
- State of Emergency
- Distorted Revelation
- Endymion ‘Album Showcase’ (live)

 

Silver (Hosted by: MC Justice)
- Ophidian vs. D-Pasion
- The Outside Agency
- The DJ Producer
- Tymon (live)
- Lady Kate
- Synapse & Sei2ure
- Richie Gee
- Dean Rodell

 

Grey (Hosted by: MC Da Syndrome)
- Neophyte vs. Partyraiser
- Sequence & Ominous
- Marc Acardipane
- The Darkraver
- Yves DeRuyter
- Luna & Pavo “Early Hardstyle”
- Claudio Lancinhouse
- Bass D
- Vince
- Dune

 

White (Hosted by: MC Da Mouth of Madness)
- Pavelow
- Dock 45
- Gtronic
- Henzel & Disco Nova
- Space Pirates
- Dandi & Ugo
- Het Schoolplein
- Jim Justice

 

 


 

Camping ground line-up:

Pre Party Line up (Friday 20:00 – 01:00):
- Activator “Subsound”
- Stephanie
- Headhunterz
- Psyko Punkz
- Zatox
Hosted by: MC Jeff

 

Day-Time (Saturday):
- Carita la nina
- Luna & DHHD & Thilo & Evanti
- Technoboy
- Pavo
Hosted by: MC Rems

 

Afterparty (Saturday 23.00 – 04.00)
- The Nightstalkers
- Ruthless
- Isaac
- Wildstylez
- Mental Theo
- The Prophet
Hosted by: MC Jeff