Tur information

Camp + Fly

Defqon.1 2014 - Extended Fly

  • Sted Biddinghuizen, Flevoland
  • Land Holland
  • Event Website Åbn siden
  • Dato 27-06-2014 - 29-06-2014
  • Aldersgrænse 18
  • Musikgenrer Hardstyle, Hardcore, Jump, Early, Classics, Hard Trance

DISSE BILLETTER ER KUN TIL SALG FRA TORSDAG 20/3 KL 13:00 TIL MANDAG 31/3 GRUNDET STRENGE REGLER FRA Q-DANCE

 

DU VIL EFTER KØB MODTAGE EN EMAIL HVOR FLYTIDERNE ER UDSPECIFICERET OG ALT INFO LIGELEDES VIL FREMGÅ

 

For første gang tilbyder Hardstylers en flyrejse til Defqon.1 2014.

 

27-06-2014    HV5962         08:55  10:20  CPH-EIN

30-06-2014    HV5961         13:45  15:10  EIN-CPH

 

Er i klar til den vildeste Hardstyle weekend nogensinde. I alt 3 fulde dag med fuld knald på fra start til slut, alt er inkluderet i prisen, så alt du skal medbringe er dig selv, og viljen til at give fuld gas i 3 dage!!

 

Vi flyver fredag 27/6 8:55 fra Kastrup Lufthavn..

 

Vi ankommer til Eindhoven Lufthavn ca. 10.00. Foran lufthavnen vil der holde busser klar til at transportere os direkte til Defqon.

 

Vi ankommer til Biddinghuizen / DEFQON.1 fredag eftermiddag, og bliver budt velkommen til Camp Hardstylers 5***** Camping, hvor jeres  DEFQON.1 telte vil være klar til jer.

Og ikke nok med dette.

Teltene er blevet kraftigt opgraderet, der er både plads til baggage, drikkevarer og beskidte sko i forteltet.

 

Målene er som følger: 

 

330L x 180B x 110B

 

Der er i år inkluderet sovepose, luftmadrasse og en speciel camping lygte!

 

Fredag aften vil der være fest for alle weekend gæster, med et special udvalg af store DJ's. 

 

Lørdag formiddag starter festen op til Defqon.1 Saturday, og man fester hele dagen til solen går ned over Biddinghuizen. Kl. 23:00.

 

Søndag kører vi på fra 11-23 med et stort afsluttende fyrværkeri.

 

Mandag formiddag efter en god nats  søvn pakker vi sammen og så turen går tilbage mod Danmark - busserne som afleverede jer, vil tage jer tilbage til lufthavnen, og derefter tilbage til Kastrup med fly 15.10.

Denne tur inkluderer:

- Fly tur/retur Kastrup - Eindhoven

- Bustransfer fra Eindhoven til festivallen og fra festivallen til Eindhoven

- 3 overnatninger på DEFQON.1 5****** Camping

- Fredag: Festival dag 1 

- Lørdag: DEFQON.1 Festival

- Søndag Festival dag 3

 

Ekstra Hardstylers Bonus inkluderet:

- Rødt DEFQON.1 telt med Defqon.1 logo på til 2 personer 

- Limited Defqon.1 Sovepose

- Limited Defqon.1 Luftmadrasse

- Limited Defqon.1 Camping Light

- Og alt må naturligvis tages med hjem efter festen!

OBS: Det er 2 mands telte, så man sover naturligvis 2 og 2 i teltene.

 

Hardstylers er officielle Q-Dance travel partners

Rejseinformation

Fest Film

Kommentar

Lineup

Friday:

THE GATHERING
COONE
ISAAC
WILDSTYLEZ
RAN-D
WILD MOTHERFUCKERS
HOSTED BY RUFFIAN

Q-DANCE RADIO SURVIVAL AREA
KUTSKI (GBR)
DR PHUNK (NLD)
GIZMO (NLD)
KASPAROV (NLD)
PANDORUM (NLD)
DITHER (NLD)
HOSTED BY AXYS (NLD)

 

Saturday:

RED
COONE (BEL)
NOISECONTROLLERS LIVE (NLD)
ZATOX (ITA)
PSYKO PUNKZ (NLD)
B-FRONT & FREQUENCERZ PRESENTS B-FREQZ LIVE (NLD)
D-BLOCK & S-TE-FAN (NLD)
CRYPSIS (NLD)
ATMOZFEARS (NLD)
MAX ENFORCER (NLD)
AUDIOFREQ & GECK-O (AUS & NLD)
BASS MODULATORS (NLD)
HOSTED BY VILLAIN (NLD)

BLACK
NEOPHYTE RECORDS BIGGER THAN EVER HOSTILE TAKE OVER:
NEOPHYTE, PANIC, THE VIPER, EVIL ACTIVITIES, ENDYMION & FURIAN & TIEUM & KASPAROV
PARTYRAISER & DROKZ (NLD)
KORSAKOFF & DAY-MAR (NLD)
ART OF FIGHTERS (ITA)
OPHIDIAN (NLD)
AMNESYS (ITA)
MISS K8 (UKR)
AMADA (NLD)
HOSTED BY JEFF (NLD)

BLUE
MINUS MILITIA (NLD)
B-FRONT (NLD)
ALPHA² (NLD)
FREQUENCERZ (NLD)
DIGITAL PUNK (NLD)
DJ THERA’S TRAINING SESSIONS (NLD)
TITAN & HIGH VOLTAGE (NLD)
DEEPACK (NLD)
EXIT MIND (AUT)
FESTUCA (NLD)
JACK OF SOUND (NLD)
HOSTED BY DV8 (NLD)

ULTRAVIOLET
WASTED PENGUINZ (SWE)
CODE BLACK (AUS)
THE PROPHET (NLD)
STEPHANIE (ITA)
THE PITCHER LIVE (NLD)
ADRENALIZE & IN-PHASE (DEN & NLD/BEL)
SYLENCE (USA)
WAVERIDER (NLD)
SOUND RUSH (NLD)
REBOURNE (NLD)
HOSTED BY DL! (NLD)

MAGENTA
LUNA PRESENTS THE QLUBTEMPO PARADE (NLD)
TECHNOBOY & TUNEBOY (ITA)
DEEPACK (NLD)
T.A.T.A.N.K.A. PROJECT (NLD)
ZENITH (ITA)
GARY D (GER)
BALISTIC (NLD)
HOSTED BY DA SYNDROME (NLD)

GOLD
BASE ALERT (NLD)
PROMO (NLD)
THE VIPER (NLD)
VINCE (NLD)
D-PASSION (NLD)
ARMAGEDDON PROJECT (ITA)
BASS-D (NLD)
HAMUNAPTRA (NLD)
MEAGASHIRA (NLD)
SEQUENCE & OMINOUS (NLD)
HOSTED BY DA MOUTH OF MADNESS (NLD)

BROWN
MARK WITH A K (BEL)
LNY TNZ (NLD)
DR. RUDE & DR PHUNK (NLD)
DIRTCAPS (NLD)
RUTHLESS (NLD)
KUTSKI (GBR)
GIOCATORI (NLD)
DAVOODI (BEL)
WESLO (NLD)
HOSTED BY CHUCKY (BEL)

PURPLE
NUTRALIZERS (NLD)
ADVANCED DEALER (ITA)
ELECTRONIC VIBES (NLD)
PULSERZ (FRA)
NOISECULT (NLD)
CONCEPT ART (AUT)
AZTECH (NLD)
PROTO BYTEZ (NLD)
YOUR-ON (NLD)
HPNOTIC (KOR)
RECHARGE (NLD)
HOSTED BY AXYS (NLD)

GREEN
THE OUTSIDE AGENCY (NLD) *CROSSBREED SET*
BLACK SUN EMPIRE (NLD)
DELUGE OF SOUND (NLD)
COOH (BUL)
BROKEN NOTE (GBR)
GENETIX (GBR)
LUCY FURR (NLD)
WAR IS INEVITABLE (NLD)
HOSTED BY TJEK (NLD)

INDIGO
DEGOS & RE-DONE (NLD)
WARFACE (NLD)
THE GEMINIZERS & THE MACHINE (NLD & LTU)
DARK PACT (NLD)
DEETOX & DELETE (NLD & AUS)
PREFIX & DENSITY (NLD)
SOLUTIO (NLD)
ARTIFACT (NLD)
BLACKBURN & K96 (NLD)
AEROS (NLD)
QAPITAL CONTEST WINNER
HOSTED BY LIVID (NLD)

WHITE
ACTI (ITA)
ALEX KIDD (GBR)
A*S*Y*S (GER)
DONNIE DARKO (NLD)
ARGY (GBR)
SUBKILLA (ITA)
ATMO (NLD)
S1NGULAR (NLD)
LUCA PERRA (NLD)
CONTEST SPOT
HOSTED BY D (AUS)

SILVER
HELLFISH & THE DJ PRODUCER (GBR)
DOLPHIN (GBR)
MINDUSTRIES & FRACTURE 4 (NLD & GBR)
ROTATOR (FRA)
DEATHMACHINE (GBR)
AK-INDUSTRY (SUI)
DITHER (NLD)
MEANDER (NLD)
N-VITRAL LIVE (NLD)
KRAUSER (NLD)
HOSTED BY NO-ID (NLD)

YELLOW
NOISEKICK (NLD)
AKIRA (NLD)
DR. PEACOCK (NLD)
SANDY WAREZ (BEL)
CARDIAK (FRA)
GOETIA (FRA)
CHEM D (NLD)
BART HARD (NLD)

AFTERPARTY:
TNT
A² Allstars
Endymion ft. Murda
Darkraver
Ruffian

Q-DANCE RADIO SURVIVAL AREA
NOIZE SUPPRESSOR (ITA)
DAY-MAR (NLD)
ALEX KIDD (GBR)
SEQUENCE & OMINOUS (NLD)
THE MAGIC SHOW FEATURING: TARTAROS, THE GEMINIZERS (NLD) & THE MACHINE (LTU)
HOSTED

BLUE
RADICAL REDEMPTION (NLD)
E-FORCE (NLD)
TATANKA (ITA)
CHAIN REACTION (NLD)
HARD DRIVER (NLD)
ACTIVATOR (ITA)
LUNA (NLD)
PHUTURE NOIZE & GOLIATH (NLD & BEL)
OUTBREAK (AUS)
PHRANTIC LIVE (SUI)
HOSTED BY DV8 (NLD)

BLACK
ANGERFIST (NLD)
EVIL ACTIVITIES (NLD)
MAD DOG & ANIME (ITA)
THA PLAYAH (NLD)
THE SICKEST SQUAD & UNEXIST LIVE (ITA)
MECCANO TWINS (ITA)
WASTED MIND (ESP)
SYSTEM SHOCK (NLD)
HOSTED BY JEFF (NLD)

GOLD
DARKRAVER & MENTAL THEO (NLD)
BUZZ FUZZ & DIONE (NLD)
DUNE LIVE (GER)
CRITICAL MASS LIVE (NLD)
HUMAN RESOURCE (NLD)
BOUNTYHUNTER & FRANKY JONES (BEL)
MD&A LIVE (NLD)
UZI (NLD)
HOSTED BY DA MOUTH OF MADNESS (NLD)

MAGENTA
ALPHA² (NLD)
DAVIDE SONAR (ITA)
OLDSCOOL MODULATORS (NLD)
SCOPE DJ (NLD)
TOYAX (NLD)
JONES (NLD)
HOSTED BY DA SYNDROME (NLD)

SILVER
STORMTROOPER (GER)
EMBRIONYC (GER)
WALDHAUS (GER)
SCHEMEBOY (GBR)
TRIPPED (BEL)
KHAOZ ENGINE (BEL)
LI-Z & STEFAN ZMK (NLD)
HOSTED BY NO-ID (NLD)

ULTRAVIOLET
ITALIAN HARDSTYLE MAFIA (ITA)
AUDIOFREQ (AUS)
TONESHIFTERZ & DILLYTEK (AUS)
A-LUSION (NLD)
DA TWEEKAZ (NOR)
OUTLANDER (NLD)
NEILIO (NLD)
ENERGYZED & SHOCKERZ (NLD)
HOSTED BY DL! (NLD)

WHITE
GECK-E (NLD)
DIRTCAPS (NLD)
BOLD ACTION (NLD)
HAWMAN (AUS)
LES TRONCHIENNES (BEL)
EYOUNG (NLD)
HOSTED BY D (AUS)

THE CLOSING
FRONTLINER
BRENNAN HEART
ADARO
HOSTED BY VILLAIN

BY SHIZZLER (NLD)

Sunday:

BLUE
RADICAL REDEMPTION (NLD)
E-FORCE (NLD)
TATANKA (ITA)
CHAIN REACTION (NLD)
HARD DRIVER (NLD)
ACTIVATOR (ITA)
LUNA (NLD)
PHUTURE NOIZE & GOLIATH (NLD & BEL)
OUTBREAK (AUS)
PHRANTIC LIVE (SUI)
HOSTED BY DV8 (NLD)

BLACK
ANGERFIST (NLD)
EVIL ACTIVITIES (NLD)
MAD DOG & ANIME (ITA)
THA PLAYAH (NLD)
THE SICKEST SQUAD & UNEXIST LIVE (ITA)
MECCANO TWINS (ITA)
WASTED MIND (ESP)
SYSTEM SHOCK (NLD)
HOSTED BY JEFF (NLD)

GOLD
DARKRAVER & MENTAL THEO (NLD)
BUZZ FUZZ & DIONE (NLD)
DUNE LIVE (GER)
CRITICAL MASS LIVE (NLD)
HUMAN RESOURCE (NLD)
BOUNTYHUNTER & FRANKY JONES (BEL)
MD&A LIVE (NLD)
UZI (NLD)
HOSTED BY DA MOUTH OF MADNESS (NLD)

MAGENTA
ALPHA² (NLD)
DAVIDE SONAR (ITA)
OLDSCOOL MODULATORS (NLD)
SCOPE DJ (NLD)
TOYAX (NLD)
JONES (NLD)
HOSTED BY DA SYNDROME (NLD)

SILVER
STORMTROOPER (GER)
EMBRIONYC (GER)
WALDHAUS (GER)
SCHEMEBOY (GBR)
TRIPPED (BEL)
KHAOZ ENGINE (BEL)
LI-Z & STEFAN ZMK (NLD)
HOSTED BY NO-ID (NLD)

ULTRAVIOLET
ITALIAN HARDSTYLE MAFIA (ITA)
AUDIOFREQ (AUS)
TONESHIFTERZ & DILLYTEK (AUS)
A-LUSION (NLD)
DA TWEEKAZ (NOR)
OUTLANDER (NLD)
NEILIO (NLD)
ENERGYZED & SHOCKERZ (NLD)
HOSTED BY DL! (NLD)

WHITE
GECK-E (NLD)
DIRTCAPS (NLD)
BOLD ACTION (NLD)
HAWMAN (AUS)
LES TRONCHIENNES (BEL)
EYOUNG (NLD)
HOSTED BY D (AUS)

THE CLOSING
FRONTLINER
BRENNAN HEART
ADARO
HOSTED BY VILLAIN

 

Køb billetter

Afholdt

Bus tider

Deltagere